niedziela, 28 marca 2010

mała próbeczka

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i nie mogąc poskromić własnej ciekawości, wykonałam maleńką próbeczkę. Oczywiście najpierw spędziłam pół dnia na przewijaniu motka. Nie wiem, czy był taki splątany, czy ja się tak nieudolnie do niego zabierałam, dość, że rozplątanie go zajęło mi całe popołudnie. Nie wiem jak będzie z następnymi.
Mam pomysł, by zrobić bluzeczkę od góry, co kilka rzędów zmieniając nitkę na drugi motek. Taką mam myśl, bo każdy moteczek jest trochę inny, inne ma odcienie, które inaczej się układają. Takie naprzemienne paseczki mogą wyglądać ciekawie.
Na razie jest malutka próbeczka, 25 oczek na drutkach 3,25 mm. Chyba 3 mm byłyby lepsze. Hmm, zawsze mam problem z doborem grubości drutów do bawełny, by nie wychodziła zbyt siatkowata, lub dla odmiany zbyt zbita.

8 komentarzy:

Laura pisze...

Zwariuję,takie śliczne te kolory... Dziabaj szybko,bo mnie skręca z ciekawości jak wyjdzie w sweterku.

hada131 pisze...

kolory bajeczne!!!!
koniecznie rzuć wszystko inne i dziergaj z tej włóczki, bo mnie ciekawość zabije! a przecież nie chcesz mieć mnie na sumieniu, prawda :)

yarnFerret pisze...

bajeczna jest ta włóczka ^^
już się nie mogę doczekać co z niej zrobisz, Twoje wyroby są takie inspirujące ^^
3mm chyba rzeczywiście będą lepsze, bo próbka jest delikatnie przy luźna, dobieranie drutów to chyba odwieczny problem każdego robótkowicza hehe

hada131 pisze...

przekazuję wyróżnienie :)

Przemek pisze...

Cudowne kolory ! ;)
Tak opisany sposób może być fajny, takie, paski, z pasków melanżowych) czemu nie ! :)
Ojj, bawełna, i dobór drutów, skąd ja to znam :P

magii66 pisze...

Kolory układają się bardzo fajnie. Dobrze, że to są takie cieniutkie paseczki, a nie plamy. Gdzieś czytałam, że przy włóczkach melanżowych warto zmieniać nitkę z 2 kłębków w co drugim rzędzie, ale to chyba nie jest taka zwykła melanżowa...
Obstaję przy drutach numer 3.

Zulka pisze...

Przepiękna włóczka. No i próbka też :)

Ahrana pisze...

...próbka wyszła bardzo ładnie a dylematy tego typu mam za każdym razem.Często pomaga mi w podjęciu decyzji, zmoczenie i zblokowanie próbki:)